رزومه فعالیتهای هنری

استاد ناهید قرنی

مدیریت گروه هنری لذت آفرینش

استاد ناهید قرنی، فروردین ماه ۱۳۵۸ در خانواده‌ای هنرپرور و هنردوست، در تهران به دنیا آمد. از کودکی علاقه‌ی بسیاری به نقاشی و شعر و ادبیات داشت و اکثر غزلیات حافظ را از بر بود. در سن چهارده سالگی رتبه‌ی ممتاز در رشته‌ی داستان نویسی کسب کرد و در سن هفده سالگی مدرک طراحی و دوخت لباس را دریافت کرد. از سال ۱۳۹۱ نیز دو سال متوالی به عنوان نویسنده‌ی نخبه‌، در زمینه ی شعر و ادبیات کودک انتخاب شد. وی تحصیلاتش را در رشته‌ی کارشناسی ریاضی محض ادامه داد.

از آنجایی که اشتیاق ایشان در زمینه‌ی هنرهای دستی و تجسمی بسیار زیاد بود. از سال ۱۳۸۲ پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، نزد بانوی هنرمند، استاد پروانه رمضان‌زاده، اصول و مبانی طراحی و نقاشی را فرا گرفت. و امتیاز کامل و رتبه اول مدرک نقاشی مقدماتی و حرفه‌ای را از سازمان فنی و حرفه‌ای کسب کرد. همچنین تکنیک‌های بسیار زیادی در زمینه‌ی نقاشی را نزد برترین اساتید ایران، همانند استاد رحیم نوه‌سی به مدت یک سال، تجربه کرد. در غالب آثارش از تکنیک رنگ و روغن و سبک رئالیسم و امپرسیونیسم بهره برده است. وی از سال ۱۳۸۸ با تاسیس گروه هنری "لذت آفرینش" به آموزش نقاشی مبادرت ورزید. که نتیجه این اقدام پرورش استعدادهای نهفته و ایجاد اشتغال در کشور بوده و برخی از شاگردان نخبه‌اش، در این زمینه مشغول فعالیت و کسب درامد هستند.

وی هر ساله به همراه هنرجویانش نمایشگاه گروهی برگزار می کند. طی سالهای ۱۳۹۴ و ۱۳۹۶، در سرای محله جنت آباد مرکزی و در سال 1398 در نگارخانه آفرینش نور، در بهمن ماه سال ۱۳۹۵ با چهار تن از هنرمندان کشور، نمایشگاه گروهی در گالری پردیسان برگزار نموده است. همچنین در سالهای ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ دو تن از هنرجویانش رتبه ی اول مسابقات کشوری را در سطح مدارس ایران کسب کردند. از دیگر توانمندی‌های وی، مدیریت انجام بیش از دو هزار متر نقاشی دیواری در دبستان‌ها، مهد کودک‌ها و فرهنگسرا بوده است.